Przegrywanie archiwalnych kaset wideo i audio do pliku MPEG-4, MP4, MP3 do internetu lub na USB pendrive.

Na kasetach wideo utrwalone są zwykle ważne momenty z przeszłości - śluby, wakacje, rodzinne uroczystości, a także równie wartościowe codzienne chwile. Niestety, większość z nas pozbyła się magnetowidów, dlatego często brakuje sposobu, by na nowo cieszyć się wspomnieniami. Oferujemy przegrywanie kaset do standardowego formatu cyfrowego MPEG-4 / MP4, który pozwala na łatwe odtworzenie na nowoczesnych urządzeniach audiowizualnych, archiwizację oraz podzielenie się wspomnieniami z rodziną czy przyjaciółmi.
Przegrywamy także kasety audio z muzyką lub archiwalnymi nagraniami prywatnymi.
W celu przegrania kasety prosimy o dostarczenie jej do biura w Warszawie, przy ul. Jaktorowskiej 4, lokal usługowy numer 2, osobiście, przesyłką kurierską, paczkomatem InPost-u lub zwykłą paczką.
Przegrywanie odbywa się w czasie rzeczywistym - trwa tyle godzin, ile materiał na kasetach, plus czas zgrania na nośnik cyfrowy i zwykle jest to 1 dzień.
Polecamy przegranie materiału na dysk lub pendrive (1 godzina nagrania wideo w wersji standardowej to ok 2 GB pamięci). Jeśli nie posiadasz swojego nośnika,  możesz kupić go na miejscu.
Istnieje możliowść poprawy jakości starych nagrań. Możemy zwiększyć rozdzielczość starego sygnału wideo do współczesnego HD 1280x720px lub Full HD 1920x1080px. Dla bardziej wymagających Klientów proponujemy indywidualną obrókę cyfrową przy pomocy profesjonalnych programów opartych o sztuczną inteligencję!
Oferujemy konkurencyjne terminy realizacji (zazwyczaj 1 dzień), oraz przystępne ceny. Im więcej kaset tym niższa cena za sztukę. W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 22 4233533
Przegranie standardowej kasety VHS
Historycznie to najstarszy rodzaj kaset wideo. System VHS został opracowany przez firme JVC w 1976 roku i zdobył z czasem ogromną popularność. To najczęstszy rodzaj kaset wideo który przegrywamy. Jakość obrazu jest jak na dzisiejsze standardy bardzo niska. Zapis na taśmie magnetycznej jest oczywiście analogowy. Istnieje możliwość poprawy jakości nagrania.
 
Przegrywanie kasety wideo S-VHS do MP4
Jest to nowocześniejsza wersja formatu VHS oferująca lepszą jakość obrazu i dzwięku wprowadzona na rynek w 1987 roku. Poprawa jakości była na tyle znacząca, iż w latach 90-tych kamery S-VHS były używane w TV. Zaletą tego systemu było też to iż mozna było odtwarzać zwykłe kasety VHS. System nie rozpowszechnił się zbytnio gdyż kamery i magnetowidy były znacząco droższe.
 
Przegrywanie małej kasety VHS-C na MP4
Mała kaseta wideo VHS-C powstała w odpowiedzi na potrzebę zmniejszenia wymiarów kamery wideo VHS. Powstały również kamery w formacie S-VHS-C. Zaletą tych kaset był fakt iz po włożeniu do tzw. kasety matki można ją było odtworzyć na stacjonarnym magnetowidzie VHS czy S-VHS. Wadą był krótki czas nagrania w porównaniu do standardowej dużej kasety VHS.

Przegranie kasety Video 8 do MPEG-4
System zapisu kaset Video 8 wspierany i rozwijany głównie przez firmę Sony powstał pod koniec lat 80-tych. System Video8 był rozwijany z myślą o lekkich, poręcznych kamerach z wbudowanym magnetowidem (tzw. kamkordery). Zdobył on z czasem sporą popularność na rynku konsumenckim ze względu na wymiary kamer i stosunkowo dobrą jakość zapisu audio i wideo. Sygnał zapisywany na taśmie jest oczywiscie analogowy.
 
Przegranie małej kasety w formacie Hi8
Hi8 to standard analogowego zapisu audio-wideo o podwyższonej rozdzielczości w stosunku do formatu Video8 wprowadzony przez firmę Sony w 1989 roku. Dużą zaletą kaset Hi8 było to, iż można było nagrywać obraz i dzwięk na tych samych kasetach co Video8. Inną zaletą była możliwość odtwarzania kaset zapisanych w starszym formacie Video8 na nowszych kamerach czy magnetowidach. Te zalety sprawiły że system był dosyć popularny na rynku.
 
Przegrywanie kaset cyfrowych Digital 8
Rozwinięciem analogowego systemu zapisu Hi8 był format Digital 8. Zapis odbywał się na tych samych kasetach co wcześniejszy system Video8 i Hi8. Mozna też było na niektórych modelach kamer odwarzać kasety zapisane w starszym formacie Video8 czy Hi8. Zapis na kasecie był już cyfrowy i był to znaczący skok jakości ale jeszcze w rozdzielczości SD czyli 720x576 pikseli z przeplotem.
 
Przegranie małej kasety miniDV
Standard ten został wprowadzony przez firmę Sony w 1995 roku. Kasety miniDV są bardzo małe co pozwoliło znacząco zmniejszyć rozmiar kamer wideo nagrywających w standardzie DV (Digital Video). Zapis na magnetycznej taśmie jest cyfrowy podbnie jak w konkurencyjnym systemie Digital 8 co zapewniało dobrą jakość zapisu ale jeszcze w rozdzielczość SD.
 
Przegranie małej kasety HDV na MPEG4
Format zapisu wideo wysokiej rozdzielczości (HDTV) na kasecie DV zadebiutował na rynku w 2003 roku. Na małych kasetka miniDV mozna było nagrać obraz już we współczesnych proporcjach 16:9 z rozdzielczością 1280 × 720 (progressive, czyli 720p). Jakość obrazu zapisanego na taśmie wideo jest porównywalna ze współczesnym sygnałem emitowanym w naziemnej telewizji cyfrowej.
 
Przegrywanie kaset magnetofonowych
Kaseta magnetofonowa służyła do zapisu na taśmie magnetycznej muzyki, audycji radiowych, wspomnień, bajek dla dzieci czyli rejestracji na taśmie magnetycznej dzwięków. Standard kasety magnetofonowej został opracowany przez Philipsa w 1963 roku a w Polsce popularność zdobył w latach 80-tych i 90-tych.